Athlete of the Year |
Avery Lewis |
Friends’ Central |
Coach of the Year |
John Neff |
North Allegheny |
1st Team |
|
|
60m Dash |
Avery Lewis |
Friends’ Central |
60m Hurdles |
Macaela Walker |
Oxford |
200m Dash |
Avery Lewis |
Friends’ Central |
400m Run |
Kaddel Howard |
Cedar Crest |
800m Run |
Alli DeLisi |
Penn Charter |
Mile Run |
Logan St John Kletter |
Mount Lebanon |
3000m Run |
Wren Kuchler |
North Allegheny |
Shot Put |
Liv Kopitsky |
Mount Carmel |
High Jump |
Milena Sciullo |
Grove City |
Pole Vault |
Veronica Vacca |
Mount Saint Joseph |
Long Jump |
Avery Lewis |
Friends’ Central |
Triple Jump |
Milena Sciullo |
Grove City |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Chester |
4X400 Relay |
|
Haverford |
4X800 Relay |
|
Upper Dublin |
Distance Medley Relay |
Mount Lebanon |
|
|
|
2nd Team |
|
|
60m Dash |
Macaela Walker |
Oxford |
60m Hurdles |
Avery Elliott |
Episcopal Academy |
200m Dash |
Mimi Duffy |
Central Bucks West |
400m Run |
Ka’Nai Bey-English |
Pickett Campus-Mastery Charter |
800m Run |
Gwen Hamilton |
Archbishop Wood |
Mile Run |
Olivia Cieslak |
Haverford |
3000m Run |
Robin Kuchler |
North Allegheny |
Shot Put |
Maggie Goodlin |
Greenville |
High Jump |
Sarah McConnell |
River Valley |
Pole Vault |
Lily Carlson |
Bermudian Springs |
Long Jump |
Avery Elliott |
Episcopal Academy |
Triple Jump |
Lily Hendricks |
Central Mountain |
|
|
|
4X200 Relay |
|
J P McCaskey |
4X400 Relay |
|
Friends’ Central |
4X800 Relay |
|
Lower Moreland |
Distance Medley Relay |
Mount Saint Joseph |
|
|
|
3rd Team |
|
|
60m Dash |
Amirah Nesmith |
Chelytenham |
60m Hurdles |
Michelle Korsah |
Cheltenham |
200m Dash |
Kaddel Howard |
Cedar Crest |
400m Run |
Payton Drumwright |
Engineering & Science |
800m Run |
Olivia Cieslak |
Haverford |
Mile Run |
Wren Kuchler |
North Allegheny |
3000m Run |
Baylee Espinosa |
Lewisburg |
Shot Put |
Emily Jackson |
River Valley |
High Jump |
Lexi Boiardi |
Avon Grove |
Pole Vault |
Grace Iwig |
Hempfield (7) |
Long Jump |
Nataly Walters |
Palmerton |
Triple Jump |
Destini Smith |
Soudereton |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Cheltenham |
4X400 Relay |
|
Downingtown West |
4X800 Relay |
|
Central Bucks East |
Distance Medley Relay |
North Allegheny |
Distance Medley Relay |
Carlisle |
|
|
|
Honorable Mention |
|
|
60m Dash |
Laila Campbell |
Spring Grove |
60m Hurdles |
Damira Allen |
Chester |
200m Dash |
Amirah Nesmith |
Cheltenham |
400m Run |
Mimi Duffy |
Central Bucks West |
800m Run |
Ella Woehlcke |
Mount Saint Joseph |
Mile Run |
Baylee Espinosa |
Lewisburg |
3000m Run |
Kaitlyn Highduch |
Governor Mifflin |
Shot Put |
Katherine Dolinski |
Hempfield Area |
High Jump |
Jaidyn Wiseley |
Neshaminy |
Pole Vault |
Sopia Hill |
Radnor |
Long Jump |
Saige Forbes |
Episcopal Academy |
Triple Jump |
Shaniyah Weidler |
Susquehanna |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Downingtown West |
4X400 Relay |
|
Penncrest |
4X800 Relay |
|
North Penn |
|
|
|
Boys |
|
|
Athlete of the Year |
Drew Griffith |
Butler |
Coach of the Year |
Zach Richards |
Episcopal Academy |
1st Team |
|
|
60m Dash |
Shaun McCoullum |
George Washington |
60m Hurdles |
Trevon Foster |
The Hill School |
200m Dash |
Jayden Horton-Mims |
Imhotep |
400m Run |
Ade Lloyd |
Harriton |
800m Run |
Carter Smith |
Mifflin County |
Mile Run |
Drew Griffith |
Butler |
3000m Run |
Jack Bertram |
North Alllegheny |
Shot Put |
Brady Mider |
Berks Catholic |
High Jump |
Hayden Smith |
Union Allegheny |
Pole Vault |
Drake Risser |
Lower Dauphin |
Long Jump |
Kyle Moore |
Emmaus |
Triple Jump |
Jordan Sowell |
Cheltenham |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Coatesville |
4X400 Relay |
|
Downington West |
4X800 Relay |
|
Episcopal Academy |
Distance Medley Relay |
Butler |
|
|
|
2nd Team |
|
|
60m Dash |
Gabriel Scott |
Central Dauphin |
60m Hurdles |
Tonovila Hicks |
Springside Chestnut Hill Academy |
200m Dash |
Shaun McCoullum |
George Washington |
400m Run |
Jayden Horton-Mims |
Imhotep |
800m Run |
Zach Zerbe |
Governor Mifflin |
Mile Run |
Ryan Pajack |
Ringgold |
3000m Run |
Jonathan Hess |
Lewisburg |
Shot Put |
Alphonso Koukou |
Episcopal Academy |
High Jump |
Joachim Johnson |
Episcopal Academy |
Pole Vault |
Breckin Swope |
East Pennsboro |
Long Jump |
Daniel Ajuz |
Plymouth Whitemarsh |
Triple Jump |
Joachim Johnson |
Episcopal Academy |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Souderton |
4X400 Relay |
|
Imhotep |
4X800 Relay |
|
Central Bucks West |
Distance Medley Relay |
State College |
|
|
|
3rd Team |
|
|
60m Dash |
Lex Cyrus |
Susquehanna |
60m Hurdles |
Danny Schikel |
Cardinal O’Hara |
200m Dash |
Julian Ward |
Roman Catholic |
400m Run |
Jesufifunmi Olugbenga |
Ridley |
800m Run |
Gabriel Cuffey |
Archbishop Carroll |
Mile Run |
Nicholas Mazzeo |
Lower Merion |
3000m Run |
Kevin Sherry |
Coudersport |
Shot Put |
Peyton Murray |
Hempfield (7) |
High Jump |
Ty’Shawn Ewings |
Harrisburg |
Pole Vault |
Jayden Packer |
Shikellamy |
Long Jump |
Jack Inglis |
Southern Lehigh |
Long Jump |
Mark Bridgeford |
Milton Hershey |
Triple Jump |
C J Simbiri |
Delaware County Christian |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Cardinal O’Hara |
4X400 Relay |
|
Coatesville |
4X800 Relay |
|
Penncrest |
Distance Medley Relay |
LaSalle |
|
|
|
Honorable Mention |
|
|
60m Dash |
Donte London |
Coatesville |
60m Hurdles |
Andrew Beers |
Parkland |
200m Dash |
Jesse Myers |
State College |
400m Run |
Luke Coleman |
Abington |
800m Run |
Stefon Dodoo |
Springside Chestnut Hill Academy |
Mile Run |
Ian Johnson |
Perkiomen Valley |
3000m Run |
Alex Mazzeo |
Lower Merion |
Shot Put |
Mason Miles |
Fox Chapel |
High Jump |
Trip Campbell |
North Penn |
Pole Vault |
Nathan Lutz |
Altoona |
Triple Jump |
Luke Cramer |
Mount Lebanon |
|
|
|
4X200 Relay |
|
Conestoga |
4X400 Relay |
|
Spring Ford |
4X800 Relay |
|
Souderton |
Distance Medley Relay |
Hershey |