MALE ATHLETE |
SCHOOL |
INDUCTED |
NOAH AFFOLDER |
CARLISLE |
2023 |
CHRIS AIKENS |
MUHLENBERG HS 1993 |
2008 |
SAM BAIR |
SHALER AREA HS 2003 |
2017 |
TREVOR BARRON |
HOME SCHOOLED 2010 |
2017 |
BOB BEATTY |
RIDLEY PARK HS 1938 |
2015 |
CARL BECK |
HARRISBURG TECH HS 1920 |
2012 |
CHRIS BECTON |
BENSALEM HS 1977 |
2013 |
DICK BELYEA |
UPPER DARBY HS 1938 |
2007 |
DION BENTLEY |
PENN HILLS HS 1989 |
1995 |
CHARLES BLOCKSON |
NORRISTOWN HS 1952 |
2005 |
EARL BROWN |
MIDDLETOWN HS 1974 |
2010 |
BOB BREDIN |
UPPER DARBY HS 1943 |
2008 |
TROY BURKHOLDER |
COCALICO HS 1995 |
2004 |
LEROY BURRELL |
PENN WOOD HS 1985 |
1996 |
CLARENCE BUSHNELL |
HILL SCHOOL 1918 |
2019 |
JIMMY CALLISTA |
STRONG VINCENT HS 1938 |
2013 |
BILL CARR |
MERCERSBERG ACADEMY 1929 |
2007 |
SABIN CARR |
THE HILL SCHOOL 1924 |
2007 |
RUSSELL CARTER |
LOWER MERION HS 1980 |
2017 |
MIKE CONNELLY |
UPPER PERKIOMEN HS 1983 |
1999 |
DAN COVAL |
COUNCIL ROCK HS 2000 |
2007 |
BILL COX |
MERCERSBERG ACADEMY 1924 |
2002 |
ROLANDO CRUZ |
MERCERSBURG ACADEMY 1960 |
2000 |
TONY DARDEN |
NORRISTOWN HS 1976 |
1996 |
CLINTON DAVIS |
STEEL VALLEY HS 1983 |
1995 |
RUSSELL DICKINSON |
OCTORARA 1976 |
2022 |
TOM DONNELLY |
LA SALLE HS 1965 |
1999 |
HERB DOUGLAS |
TAYLOR ALLDERDICE HS 1940 |
2011 |
CHRIS DUGAN |
SOUTHMORELAND HS 1997 |
2006 |
BARNEY EWELL |
LANCASTER HS 1937 |
1996 |
JIMMY FINN |
WILLIAMSPORT HS 1950 |
2014 |
MARK FOWLER |
PENN WOOD HS 1984 |
2007 |
RYAN FRITZ |
OCTORARA AREA 2005 |
2017 |
ERIC FUTCH P |
ENN WOOD 2012 |
2018 |
CARLOS GARCIA |
PHOENIXVILLE HS 1995 |
2019 |
TRUMAN GARDNER |
THE HILL SCHOOL 1918 |
2013 |
JIM GEHRDES |
ALTOONA HS 1943 |
2015 |
BRADY GEHRET |
ALTOONA HS 2010 |
2016 |
JORDAN GEIST |
KNOCH 2017 |
2023 |
TRINITY GRAY |
FRANKLIN LEARNING CTR 1996 |
2019 |
JASON GRIMES |
OVERBROOK HS 1977 |
1997 |
JOHN HAINES |
EPISCOPAL ACADEMY 1952 |
2005 |
ERV HALL |
OVERBROOK HS 1965 |
2020 |
DICK HART |
MORRISVILLE HS 1961 |
2002 |
DICK HAZARD |
SPRINGFORD (DELCO) HS 1948 |
2008 |
GEORGE HEARN |
LOWER MERION HS 1957 |
2001 |
GEORGE HOLMES |
COATESVILLE AREA HS 1974 |
2008 |
RALPH HILLS |
THE HILL SCHOOL 1921 |
2004 |
QADRY ISMAIL |
ELMER L. MEYERS HS 1988 |
2007 |
RAGHIB ISMAIL |
ELMER L MEYERS HS 1988 |
2022 |
CHARLES JAMES |
HARRY S. TRUMAN HS 1983 |
2005 |
BEN JOHNSON |
PLYMOUTH HS 1933 |
2008 |
PAUL JORDAN |
OVERBROOK HS 1974 |
2006 |
GERALD KARVER |
BOYERTOWN HS 1941 |
2016 |
FRED KERR |
WEST YORK HS 1955 |
2014 |
DONN KINZLE |
ALTOONA HS 1936 |
2017 |
MARTY KORICK |
OLNEY HS 1946 |
2017 |
BOB KOUVOLO |
AMBRIDGE HS 1967 |
2017 |
JASON KREMUS |
NORTHAMPTON HS 1989 |
2014 |
CARLTON LAVONG |
METHACTON HS 2010 |
2016 |
BOB LEAVITT |
MERCERSBURG ACADEMY 1903 |
2019 |
GARY LeJAMBRE |
BRISTOL HS 1984 |
2014 |
JOHN LEWIS |
CHELTENHAM HS 2015 |
2021 |
RON LIVERS |
NORRISOWN HS 1973 |
1998 |
CHARLES LONG |
THE HILL SCHOOL 1901 |
2018 |
KYLE LONG |
HEMPFIELD HS 2012 |
2020 |
KEN LOWRY |
WISSAHICKON HS 1982 |
1998 |
TOM MALLON |
CENTRAL BUCKS SOUTH 2010 |
2016 |
WALT MANGHAM |
NEW CASTLE HS 1956 |
2004 |
WILLIAM MASSEY |
THE HILL SCHOOL 1918 |
2018 |
KEVIN McGARRY |
ARCHBISHOP WOOD HS 1973 |
2008 |
BILL McKNIFF |
WEST CATHOLIC HS 1928 |
2003 |
MIKE McWILLIAMS |
GROVE CITY HS 1990 |
2005 |
ROY MERCER |
GEORGE SCHOOL 1909 |
2009 |
TED MEREDITH |
MERCERSBURG ACADEMY 1912 |
1995 |
CRAIG MILLER |
MANHEIM TWP 2006 |
2012 |
BRIAN MILNE |
FORT LeBOEUF HS 1991 |
1997 |
GREG MOORE |
BENJAMIN FRANKLIN HS 1977 |
2011 |
EDDIE MORGAN |
OVERBROOK HS 1938 |
2011 |
JIM MORRISON |
PENNSBURY HS 1972 |
2014 |
JON MUNGEN |
PENN WOOD 1999 |
2023 |
RAY MUSHINSKI |
AMBRIDGE HS 1969 |
2017 |
CARL NAMONS |
BENJAMIN FRANKLIN HS 1977 |
2009 |
DEWORSKI ODOM |
OVERBROOK HS 1995 |
2001 |
ROY OGLESBY |
CEHTRAL HS 1979 |
2021 |
CIPPY PAULSEN |
THE HILL SCHOOL 1923 |
2011 |
MAURICE PEOPLES |
GRAND ARMY OF THE REPUBLIC 1969 |
2018 |
ROD PERRY |
COATESVILLE HS 1953 |
1999 |
ART POLLARD |
HORACE SCOTT HS (COATESVILLE) 1952 |
2020 |
SHANE PRATT |
NORTH PENN HS 1992 |
2012 |
CARRINGTON QUEEN |
CHICHESTER HS 2006 |
2021 |
ANDY RADEMACHER |
HICKORY HS 2004 |
2010 |
ERNIE RAMSDELL |
GERMANTOWN ACADEMY 1890 |
2010 |
BOB RAEMORE |
WILLIAMSPORT HS 1958 |
2009 |
WILLIAM REED |
CENTRAL HS (PHILA) 1988 |
1995 |
JERRY RICHEY |
NORTH ALLEGHENY HS 1967 |
1999 |
AL ROBINSON |
MERCERSBURG ACADEMY 1913 |
2006 |
RON SEMKIW |
BALDWIN HS 1972 |
1996 |
MEL SHEPPARD |
BROWN PREP 1904 |
2004 |
RYAN SHERWOOD |
McDOWELL HS 2002 |
2013 |
BRETT SHIELDS |
HARRISBURG HS 1988 |
2014 |
JUSTIN SHIRK |
CENTRAL DAUPHIN HS 2009 |
2015 |
JAN SIKORSKY |
RAMSAY HS (MT PLEASANT) 1957 |
2000 |
JEREMY SILVERMAN |
ANNVILLE-CLEONA 2001 |
2022 |
EVERETT SMALLEY |
CENTRAL HS (PHILA) 1916 |
2009 |
JOHN SMITH |
RIDLEY PARK HS 1936 |
2013 |
TYRONE SMITH |
PLYMOUTH-WHITEMARSH HS 1985 |
2004 |
MIKE SPANGLER |
SOUTH WESTERN HS 1984 |
2008 |
HOWARD SPENCER |
FIFTH AVENUE HS 1930 |
2019 |
CHRIS SPOONER |
LEWISBURG AREA HS 2004 |
2011 |
PAUL SPRINGER |
UNIONVILLE HS 2007 |
2013 |
BILLY STANLEY |
SOUTH PARK 2012 |
2018 |
CHRIS SYDNOR |
RADNOR HS 1981 |
2020 |
LEE TALBOT |
MERSERSBURG ACADEMY 1907 |
2014 |
JOE THOMAS |
UNIONTOWN HS 1960 |
2003 |
PAUL VANDEGRIFT |
ARCHBISHOP KENNEDY HS 1987 |
1995 |
NICK VUKMANIC |
JEFFERSON-MORGAN HS 1936 |
2006 |
DON WEBSTER |
KENNETT HS 1961 |
1996 |
JASON WELLER |
BOYERTOWN AREA HS 2007 |
2023 |
JAMES WHARTON |
CHESTER HS 1982 |
2014 |
GENE WHITE |
BRISTOL HS 1970 |
1997 |
JAN WHITE |
JOHN HARRIS HS 1967 |
2019 |
MARK WHITE |
UPPER ST. CLAIR HS 1985 |
2009 |
MIKE WHITE |
JOHN BARTRAM HS 1977 |
2008 |
RYAN WHITING |
CENTRAL DAUPHIN HS 2005 |
2011 |
CHRIS WILLIAMS |
STRATH HAVEN HS 2012 |
2020 |
RODNEY WILSON |
JOHN BARTRAM HS 1979 |
1995 |
CLIFF WIMER |
SOLANCO 1977 |
2023 |
ALLEN WOODRING |
MERCERSBURG ACADEMY 1918 |
2012 |
JOHN WOODRUFF |
CONNELLSVILLE HS 1935 |
1997 |
CARLTON YOUNG |
CENTRAL HS (PHILA) 1979 |
1996 |
WELLINGTON ZAZA |
GRVALLEY, S HAVEN, UDARBY 2013 |
2019 |